Typ WD

klinowy pierścień uszczelniający DN32-DN500

Opis:

Uszczelka klinowo-pierścieniowa PSI typu WD składa się z dwóch segmentów, które są połączone kształtowo za pomocą połączenia na pióro i wpust. Dzięki temu obydwa segmenty w kształcie klina można obracać, a tym samym ustawiać względem siebie pod kątem ok. 8 °. Po zamontowaniu dwa segmenty są ze sobą połączone w sposób „media-szczelny”.

 

Klinowy pierścień uszczelniający typu WD PSI zastępuje, w prosty i niezwykle ekonomiczny sposób, podkładki klinowe wykonane z żeliwa lub stali, które były wcześniej stosowane w tych przypadkach. Te ciężkie i skomplikowane w montażu dyski klinowe wymagają również dwóch dodatkowych uszczelnień. Takie zastosowania występują w przypadku rurociągów z adapterami i kołnierzami, które są układane w gruncie, m.in. do hydrantów i armatury, gdzie często występuje niewspółosiowość.

 

Wynik nieprawidłowego montażu wcześniejszych rozwiązań: niedokładny montaż, wyższe koszty i skomplikowana obsługa w ograniczonej przestrzeni z tymi metalowymi elementami prowadzą do niepewności w montażu i zwiększają ryzyko wycieków.

Zalety i zastosowanie dla uszczelki typu WD:
  • prosty i niezwykle ekonomiczny
  • brak podkładek klinowych i dodatkowych uszczelek
  • łatwa w użyciu z niewspółosiowością kołnierza
  • zastosowanie w przypadku niewspółosiowości, które występują w wielu połączeniach kołnierzowych

Pytanie o Typ WD - klinowy pierścień uszczelniający DN32-DN500

W celu uzyskania dokumentacji wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami.

Pytanie o Typ WD - klinowy pierścień uszczelniający DN32-DN500