Mikrowoltomierz DC2000

miernik napięcia stałego wysokiej czułości

Opis produktu:

Mikrowoltomierz DC2000 to zasilany bateryjnie i sieciowo mikrowoltomierz na prąd stały o wysokiej czułości pomiarowej, z wbudowanymi filtrami aktywnymi i wyświetlaczem analogowym.

Zakres pomiarowy i rezystancja wejściowa

Mikrowoltomierz jest bardzo dokładnym przyrządem z ruchomą cewką, wyposażonym zarówno w baterie, jak i w złącze sieciowe. Ustrój pomiarowy wyposażony został w dwie skale 3-krotną i 10-krotną. Impedancja wejściowa wynosi 1MΩ dla zakresu od 10μV do 3 mV i 10MΩ dla zakresu od 10mV do 300V.

Wskaźnik polaryzacji i regulacja zera

Urządzenie pomiarowe posiada automatyczny przełącznik polaryzacji, co powoduje, że kierunek polaryzacji mierzonego napięcia nie ma wpływu na poprawne wskazanie ustroju pomiarowego. Dwie diody LED wskazują także ustawienie zera elektrycznego przyrządu, które można regulować dla zakresów μV przy pomocy pokrętła regulatora.

Aktywne filtry eliminujące wpływ AC

Zainstalowane w urządzeniu aktywne filtry dolnoprzepustowe o częstotliwości 16 Hz i 50 Hz można włączyć, aby wyeliminować zakłócenia częstotliwości prądu przemiennego.

Wyjście wzmacniacza z galwanicznym separatorem

Na panelu przednim znajduje się również gniazdo wyjściowe 1 V do podłączenia zewnętrznego rejestratora wykresów w celu udokumentowania pomiarów. Do gniazda podłączony jest specjalny wzmacniacz izolujący, aby odizolować je od obwodu wejściowego. Dzięki temu rejestratory z uziemionymi wejściami można podłączyć bez zniekształcania pomiarów.

Zasilanie sieciowe i bateryjne z możliwością testowania pojemności baterii

Zasilanie to 230 V z sieci lub z wbudowanego wewnętrznego akumulatora. Urządzenie wyposażone jest we wbudowaną ładowarkę akumulatorów oraz automatyczny system monitoringu i ochrony przed nadmiernym rozładowaniem. Przycisk na płycie czołowej umożliwia odczyt stanu naładowania akumulatora na wskaźniku analogowym.

Zasilanie 12V z separacją galwaniczną

Dodatkowy przetwornik napięcia stałego z wkręcaną wtyczką łączącą się z tylnym panelem urządzenia jest dostępny jako opcja dodatkowa umożliwiająca użycie akumulatora samochodowego 12V do zasilania lub ładowania urządzenia podczas pomiarów w terenie.

Pytanie o Mikrowoltomierz DC2000 - miernik napięcia stałego wysokiej czułości

W celu uzyskania dokumentacji wypełnij formularz lub skontaktuj się z nami.

Pytanie o Mikrowoltomierz DC2000 - miernik napięcia stałego wysokiej czułości